Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

ГІНЕКОЛОГИ

Газета "Новини медицини та фармації" №9 (727), 2020

Повернутися до номеру

Бакопа Моньє — зірковий засіб для поліпшення пам’яті, тепер і в Україні! Більше шансів для корекції когнітивних порушень

Компанія «Др. Редді’c» представляє в Україні новий продукт, який має допомогти жити повноцінним життям людям з віковим погіршенням пам’яті, а також сприятиме компенсації когнітивного дефіциту після мозкових катастроф, таких як інсульт або травма. Дієтична підтримка нейромереж зараз вважається одним із найбільш перспективних напрямків поліпшення когнітивного функціонування, особливо з огляду на те, що для корекції помірних когнітивних порушень досі немає доказово обґрунтованих і  офіційно схвалених лікарських засобів [1–3].
БаксоколінТМ — перша офіційно зареєстрована в Україні комбінована дієтична добавка европейського виробництва, компонентами якої є сухий екстракт Бакопа Моньє (50 мг) та цитиколін (250 мг) в одній капсулі.
Бакопа Моньє — зіркова лікарська рослина з традиційної індійської аюрведичної медицини, також відома під назвою «брахмі» (Brahmi), один із найбільш відомих у світі природних підсилювачів пам’яті та розумової працездатності. Сучасними дослідженнями доведено, що біологічно активні речовини екстракту Бакопи, бакозиди та бакопазиди, справляють численні позитивні ефекти в центральній нервовій системі [3, 4]:
- антиоксидантну та протизапальну дію;
- інгібування ацетилхолінестерази і активацію ацетилтрансферази;
- NO-залежне покращення мозкового кровообігу;
- зменшення утворення патологічного β-амілоїду;
- модуляцію нейротрансмітерних систем (ацетилхолінової, норадреналінової та серотонінової), що сприяє стійкості до стресів і адаптивній поведінці.
У дослідженнях за участю здорових добровольців та осіб похилого віку зі скаргами на погіршення пам’яті прийом екстракту Бакопа Моньє протягом щонайменше 12 тижнів покращував пам’ять та здатність до обробки інформації.
Цитиколін — добре відомий нейропротектор, первинний механізм дії якого пов’язаний із захистом та відновленням клітинних мембран. Також цитиколін є донором молекул, із яких у головному мозку синтезується ацетилхолін — основний медіатор когнітивних процесів. У дослідженнях підтвердилися позитивні ефекти цитиколіну щодо пам’яті, уваги, виконавчих функцій в осіб із судинними та дегенеративними порушеннями головного мозку [5].
Ефекти бакозидів і цитиколіну в центральній нервовій системі синергічно поєднуються. Обидва справляють холінергічну дію, зберігаючи ацетилхолін — «паливо» когнітивних процесів. Обидва модулюють інші нейротрансмітерні системи для протидії стресу та ефективної адаптації до умов життя. Крім того, за останніми науковими даними, і бакозиди, і цитиколін мають споріднені механізми впливу на формування β-амілоїду, що визнаний одним із ключових білків нейродегенерації [4, 6]. Тож щоденним вживанням комбінації Бакопи та цитиколіну можна досягнути ефекту посиленого захисту нейромереж і поліпшення когнітивних функцій. 
Про компанію
Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. — інтегрована фармацевтична компанія, яка представляє доступні інноваційні ліки для здорового життя. Компанія пропонує портфель продуктів і послуг, включаючи активні фармацевтичні субстанції, генеричні лікарські засоби і біоаналоги. Наші основні терапевтичні сфери: шлунково-кишкові, серцево-судинні захворювання, діабет, онкологія, лікування болю, алергологія і дерматологія. Компанія «Др. Редді’с» працює в усьому світі. Наші найбільші ринки — США, Індія, Росія і країни СНД, а також Європа. Для отримання додаткової інформації: www.drreddys.com

Список літератури

Список посилань знаходиться в редакції


Повернутися до номеру