Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Газета "Новини медицини та фармації" 13 (464) 2013

Повернутися до номеру

Соціальний проект «Картка киянина» набирає обертів

Затверджений у вересні 2011 року пілотний проект «Картка киянина» розпочав роботу у березні 2012 року і зараз переходить у стадію широкого запровадження в м. Києві. Майже 60 тисяч малозабезпечених мешканців столиці отримали картку киянина, а ще близько 425 тисяч осіб, насамперед пільговики та пенсіонери з пенсією до 1500 грн, до кінця поточного року зможуть долучитися до проекту та отримати картку. Цей проект дозволить створити єдиний соціальний реєстр малозабезпечених мешканців міста та вести персональний облік пільг.

Столична влада має намір розширювати соціальний функціонал «Картки киянина». Уже наступного року картка стане універсальним проїзним документом на всі види муніципального громадського транспорту міста. Також у планах — розширення мережі торговельних закладів і аптек, які надаватимуть знижку на товари та лікарські засоби власникам картки. Про це розповів журналістам голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов під час відвідування управління праці та соціального захисту Дніпровської райдержадміністрації, Територіального центру соціального обслуговування Дніпровського району і від­ділення реабілітації дітей, хворих на церебральний параліч, та дітей­­інвалідів.

«Сьогодні власники «Картки киянина» отримують знижки до 30 % на понад сто найменувань найбільш затребуваних лікарських препаратів у мережі аптек «Фармація». Це одна з перших соціальних послуг, яку ми реалізували в рамках проекту «Картка киянина», — її місто надає вже рік. Не так давно на прохання киян ми розширили цей напрямок. І тепер у соціальних аптеках столиці, які є в кожному районі, власники картки мають можливість придбати всі ліки з асортименту, у тому числі й рецептурні, зі знижкою до 40 %», — розповів Олександр Попов. Очільник міста зазначив, що наразі проходить апробацію механізм використання картки для отримання соціальних знижок у мережах супермаркетів, з якими місто уклало меморандум. «Це абсолютно новий напрямок. Але я впевнений, що така форма соціальної підтримки киян буде популярною серед мешканців міста», — сказав голова КМДА.

За словами Олександра Попова, столична влада вже працює над розширенням мережі супермаркетів, у яких власники картки отримуватимуть соціальну знижку. ­Також на «Картку киянина» перераховуватимуть матеріальну допомогу, яку місто надає малозабезпеченим категоріям населення. Крім того, незабаром — надання знижок власникам картки під час відвідування столичних музеїв, комунальних закладів культури та київського зоопарку. Голова КМДА Олександр Попов наголосив, що «Картка киянина» увібрала в себе нові стандарти соціального захисту, викладені в соціальних ініціативах Президента України Віктора Януковича. Зокрема, йдеться про знижки на лікарські препарати, соціальний захист пенсіонерів, інвалідів (у тому числі дітей­інвалідів), багатодітних сімей тощо. «Переконаний, сьогодні ми працюємо над запровадженням найбільш передового і найбільш ефективного механізму соціального за­хисту громадян. І за зручністю використання, і за насиченістю соціальними пільгами «Картці киянина» немає рів­них», — за­значив Олександр Попов.

Отримувачі карток — мешканці району, які перебували на момент відві­дування О. Попова в управлінні праці та соціального захисту Дніпровської райдержадміністрації, відзначали простоту проходження процедури і висловлювали подяку організаторам цієї соціальної ініціативи.

Підготував Сергій ГордієнкоПовернутися до номеру