Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.

Газета "Новини медицини та фармації" 7 (455) 2013

Повернутися до номеру

З 13 до 19 травня українців безкоштовно обстежать на рак шкіри

25 квітня 2013 року на прес­конференції у приміщенні Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика головні спеціалісти Міністерства охорони здоров’я анонсували старт Все­українського тижня діагностики раків шкіри.

«З 13 до 19 травня включно усі без винятку громадяни України матимуть можливість безкоштовно обстежитися на наявність меланоми та немеланомних пухлин у більше ніж 700 державних і приватних клініках із усієї України. Що дуже важливо — цього року до ініціативи МОЗ долучилися не лише дерматовенерологи, але й онкологи, терапевти і офтальмологи. Міждисциплінарний підхід дозволить максимально якісно і ретельно обстежити кожного пацієнта», — розповів головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності «дерматовенерологія» МОЗ України, професор Олександр Літус.

Також Олександр Літус додав, що одна з першочергових цілей проекту — проінформувати громадян про шкідливість надмірного перебування на сонці та навчити їх правилам профілактики шкірних онкологічних захворювань.

Так, за його словами, оскільки ультрафіолетове випромінювання є основною причиною утворення раків шкіри, то на відкритому сонці не варто перебувати з 10:00 до 16:00, оскільки в цей час сонячні промені є найбільш небезпечними, «а якщо ви вирішили позасмагати, то не забувайте наносити сонцезахисний крем не рідше ніж кожні дві години, а також після кожного купання».

У свою чергу, головний офтальмолог МОЗ України професор Сергій Риков нагадав про необхідність одягати сонцезахисні окуляри з захистом від ультрафіолету спектра А та Б.

«Меланома ока — рідкісна, але дуже серйозна хвороба, яка виникає в першу чергу внаслідок негативної дії ультрафіолетових променів. Мало хто знає, що не всі темні окуляри можуть вберегти очі від негативного впливу сонця. Не одягайте окуляри з блакитним, синім чи фіолетовим склом — промені, які пройшли через таке скло, шкідливі для ока, — надавайте перевагу окулярам з коричневим чи зеленим склом, вони безпечніші та більш комфортні для очей», — порадив Сергій Риков.

Промову колеги доповнила координатор проекту «День меланоми в Україні» професор Ольга Богомолець, пояснивши, як можна самостійно виявити ризик утворення мела­номи.

«Потрібно звернути увагу на форму родимки: якщо родимка несиметрична — це може бути ознакою меланоми. Якщо краї родимки нерівні та нечіткі — це може бути ознакою меланоми. Якщо родимка має кілька кольорів, а її діаметр більший ніж 6 мм — це може бути ознаками меланоми. Людям потрібно регулярно самостійно оглядати своє тіло, а в разі виявлення якихось з вищенаведених симптомів звернутися до лікаря», — розповіла Ольга Богомолець.

Вона додала, що 17 травня в рамках Всеукраїнського тижня діагностики раків шкіри відбудеться Всеукраїнський день меланоми, коли лікарі зосередять зусилля перш за все на діагностуванні меланоми.

Також у рамках Всеукраїнського тижня діагностики раків шкіри спеціалісти провели перший в Україні міждисциплінарний онлайн­семінар для більш ніж 10 000 профільних лікарів усіх областей України та країн СНД. Зокрема, до розмови про нові методи боротьби, профілактики та діагностики раків шкіри долучилися головний онколог МОЗ України професор Ігор Седаков, головний дерматовенеролог Донецької області к.м.н. Ігор Куценко та представник Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Віталій Демський.

Адреси клінік, у яких українці зможуть безкоштовно обстежитися, будуть викладені на сайтах: www.moz­derm.org.ua та www.melanoma.org.ua

Всеукраїнський тиждень діагностики раків шкіри — щорічна акція, спрямована на своєчасне виявлення дерматоонкологічних захворювань серед населення, яка проходить під патронатом Міністерства охорони здоров’я та Національної академії медичних наук. У 2013 році проект проводиться за підтримки ВГО Українська академія дерматовенерології, ТОВ «МСД Україна» (MSD), ТОВ «Рош Україна» (Roche), представництва «МЕДА Фармасьютікалз Світселенд ГмбХ» (Meda), медичного центру «Кібер Клініка Спіженка», універсальної дерматологічної клініки «ЄвроДерм».

www.melanoma.org.uaПовернутися до номеру