Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

НЕВРОЛОГИ, НЕЙРОХІРУРГИ, ЛІКАРІ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

"Gastroenterology" 3 (49) 2013

Back to issue

У 2014 році інституту гастроентерології НАМН України — 50 років!

2014 год для Института гастроэнтерологии НАМН Украины является юбилейным, в связи с чем мы начинаем публиковать странички истории института, которые будут выходить в каждом номере этого года.

До 1964 року поширеність хронічних захворювань органів травлення вже займала 4­те місце серед інших захворювань. У зв’язку з великою соціальною значущістю гастроентерології як основної галузі медичної науки і практики Постановою Ради Міністрів Української РСР від 19 грудня 1964 року і наказом Міністерства охорони здоров’я УРСР № 40 від 19 січня 1965 року створений Дніпропетровський інститут гастроентерології, що почав свою діяльність 16 березня 1965 року.

Основний напрямок діяльності інституту був сформульований Міністерством охорони здоров’я України — вивчення клініки, розробка методів діагностики, лікування та профілактики захворювань органів травлення.

Першим директором інституту і головним гастроентерологом МОЗ України був кандидат медичних наук Поляков Євген Максимович.

З квітня 1967 року і протягом 20 років інститутом і спеціалізованою гастроентерологічною службою керував заслужений діяч науки УРСР, доктор медичних наук, професор Кришень Павло Федорович.

У жовтні 1973 року введена в дію клініка на 210 ліжок із відділеннями: захворювань шлунка (50 ліжок), печінки і підшлункової залози (60 ліжок), кишечника (40 ліжок) і хірургії органів травлення (60 ліжок) із трьома операційними, рентген­кабінетом, перев’язочними. У клінічному корпусі розміщалися три рент­генологічних кабінети, кабінети ендоскопії, ендобіопсії і зондових процедур, фізіотерапевтичне відділення з грязеводолікувальницею. З 1973 по 1975 рік тривало будівництво інституту. Співробітники інституту взяли в ньому безпосередню участь — суботники проходили в усі дні тижня і всі активно прибирали будівельне сміття, висаджували рослини, які надсилали з усіх частин країни, розпаковували нове обладнання, яке приходило майже кожен день, спостерігали за монтажем апаратури. Протягом декількох місяців відбувався монтаж рентгенівського і радіологічного обладнання — найсучаснішого на той період часу, з Німеччини. Угорщини, Чехословаччини. У той же період створювався колектив інституту, що складався з досвідчених лікарів та молоді, причому сполучення це було настільки вдалим, що така творча співдружність проіснувала до двохтисячних років.

У березні 1975 року почав функціонувати лабораторний корпус, у якому розмістилися: консультативна поліклініка на 3000 відвідувань на місяць, лабораторії експериментальної патології і терапії, біохімії та імунології, патоморфології, патофізіології, мікробіології і вірусології, відділення рентген­ і радіоізотопної діа­гностики, науково­організаційний відділ, відділ патентознавства і науково­медичної інформації з медичною бібліотекою.Back to issue