Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

НЕВРОЛОГИ, НЕЙРОХІРУРГИ, ЛІКАРІ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

"Gastroenterology" 4 (62) 2016

Back to issue

Вадим Михайлович Ратчик (до 60-річчя від дня народження)

Статтю опубліковано на с. 84-85

 

12 жовтня 2016 року доктору медичних наук, заступнику директора з лікувальної роботи, головному лікарю, завідувачу відділу хірургії органів травлення ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» Вадиму Михайловичу Ратчику виповнюється 60 років.

Своїм фахом Вадим Михайлович обрав медицину. У 1980 році закінчив Дніпропетровський ордена Трудового Червоного Прапора медичний інститут за фахом «лікувальна справа». Свій професійний шлях почав з 1980 року на посаді лікаря-хірурга клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Дніпропетровська.
З жовтня 1991 року працював асистентом кафедри хірургічних хвороб Дніпропетровського медичного інституту, а в листопаді 1993 року перейшов до Українського НДІ гастроентерології (нині ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України») лікарем-хірургом у відділ хірургії органів травлення, з яким пов’язане становлення Вадима Михайловича як професіонала. Тоді ж почався і науковий шлях молодого хірурга.
У 1998 році він захистив кандидатську дисертацію «Обґрунтування вибору методу хірургічного лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки залежно від стану механізмів регуляції секреторної функції шлунка». З жовтня 2000 року обраний на посаду старшого, з лютого 2002 року — ​провідного наукового співробітника інституту. У 2009 році захистив докторську дисертацію «Діагностика та хірургічне лікування підпечінкового холестазу непухлинного генезу на етапах розвитку його ускладнень (клініко-експериментальне дослідження)». З січня 2012 р. призначений на посаду заступника директора інституту з лікувальної роботи та за сумісництвом обіймає посаду керівника відділу хірургії органів травлення.
З метою оволодіння новітніми технологіями сучасної хірургії у березні 2013 року Вадим Михайлович проходив стажування у відділі загальної, вісцеральної та трансплантаційної хірургії клініки університету в місті Гейдельберг, Німеччина.
Вадим Михайлович Ратчик — ​висококваліфікований фахівець, здібний організатор, він уміло поєднує роботу практичного лікаря з науковою, активно займається фундаментальними та прикладними дослідженнями, винахідницькою діяльністю. Під його керівництвом у відділі хірургії інституту на новому рівні вивчається проблема хірургічного лікування ускладнених форм хронічного панкреатиту й неопластичних захворювань гепатопанкреатодуоденальної зони. Упроваджуються дуоденозберігаючі резекції головки підшлункової залози, панкреатодуоденальні та дистальні резекції. Розробляються міні-інвазивні методи корекції жовчовідтоку під сонографічним і рентгенологічним контролем при механічній жовтяниці й лапароскопічні способи лікування холедохолітіазу із застосуванням транспапілярних і ендобіліарних втручань. Активно впроваджуються в практику новітні технології в лікуванні кислотозалежних захворювань.
Результати наукової та практичної діяльності Вадима Михайловича опубліковані на сторінках багатьох медичних видань як в Україні, так і за її межами, він є автором понад 100 наукових робіт, патентів на винаходи й авторських свідоцтв. Він є членом спеціалізованої вченої ради при ДЗ «Дніпропетровська медична академія» і ДУ «Інститут гастроентерології НАМНУ», керівником 4 кандидатських дисертацій, приділяє велику увагу вихованню молодих наукових кадрів.
За високі показники в роботі, сумлінну працю та активну життєву позицію був нагороджений нагрудним знаком Дніпропетровської облдержадміністрації «За розвиток регіону».
Вадим Михайлович — ​талановитий, цілеспрямований, працьовитий науковець. Він творча людина, яка не припиняє вчитися й навчати молодих лікарів, передає свій багатий досвід учням, надихає колег своїм завзяттям. Поряд з цим Вадим Михайлович вдумливий лікар, доброзичливо ставиться до пацієнтів і колег, відзначається високою культурою й широкою ерудицією, що стосується не лише медицини, але й інших галузей людських знань.
Свій ювілей Вадим Михайлович зустрічає в розквіті сил, збагачений професійним і життєвим досвідом, у повноті творчого натхнення, цікавих ідей і прагнень.
Колеги, учні та численні пацієнти щиро вітають Вадима Михайловича з ювілеєм, бажають міцного здоров’я, радощів у житті та подальших творчих успіхів!   


Back to issue