Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий

Коморбідний ендокринологічний пацієнт

Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий

Коморбідний ендокринологічний пацієнт

Міжнародний ендокринологічний журнал 3 (35) 2011

Повернутися до номеру

Методика визначення потреби хворих на цукровий діабет у лікарських засобах та виробах медичного призначення

Затверджено
Наказ МОЗ
23.03.2011 № 160

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
18.04.2011 р.
за № 480/19218

 

Ця Методика встановлює механізм визначення потреби хворих на цукровий діабет у лікарських засобах та виробах медичного призначення.

Зазначені у цій Методиці розрахунки потреби хворих на цукровий діабет у лікарських засобах та виробах медичного призначення є орієнтовними. При призначенні кожному окремому хворому на цукровий діабет лікарських засобів та виробів медичного призначення слід обов’язково враховувати медичні показання (рівень глікованого гемоглобіну та мікроальбумінурії, наявність та ступінь важкості ускладнень, частота госпіталізації хворого, наявність супутньої патології, індивідуальна переносимість та ефективність лікарських засобів).

Препаратом вибору для лікування дорослих, хворих на цукровий діабет, є препарати генно-інженерного інсуліну у флаконах.

При формуванні потреби хворих на цукровий діабет у лікарських засобах та виробах медичного призначення слід проводити ретельний аналіз руху хворих на цукровий діабет (кількість уперше виявлених хворих, кількість хворих на цукровий діабет II типу, яким призначено препарати інсуліну, кількість хворих, які отримують препарати інсуліну (за виробниками та формами випуску), кількість вибулих хворих, у тому числі померлих).

I. Для дорослих, у тому числі вагітних:

1. Препарати інсуліну для лікування хворих на цукровий діабет:

— з розрахунку на одного хворого та одну вагітну — в середньому 50 ОД на добу або 18250 ОД на рік;

— для вагітних: питома вага людського генно-інженерного інсуліну — 100 %;

— співвідношення картриджних форм інсуліну до флаконних форм — 30 : 70;

—  картриджні форми інсуліну або інсуліну у шприц-ручках — 100 % для усіх вагітних із розрахунку на одну вагітну 12 упаковок картриджів на рік або 60 штук картриджів по 3 мл, 100 ОД в 1 мл;

— у разі закупівлі картриджних форм інсуліну необхідною умовою є забезпечення хворого шприц-ручкою з розрахунку одна шприц-ручка та 300 голок на 6 упаковок картриджів або 30 штук картриджів по 3 мл (100 ОД в 1 мл).

2. Вироби медичного призначення:

2.1. Візуальні тест-смужки для закладів охорони здоров’я з метою швидкого визначення цукру в крові у хворого на цукровий діабет або при підозрі на нього при огляді пацієнта на різних рівнях надання медичної допомоги: у сільській місцевості, на прийомі в закладі охорони здоров’я, при виїзді бригади швидкої допомоги, при відвідуванні хворого вдома — щороку проводити контроль вмісту цукру крові усім громадянам після 40 років, орієнтовно одна візуальна тест-смужка на одного громадянина на рік.

2.2. Витратні матеріали до біохімічних аналізаторів для визначення глюкози крові з розрахунку на одного хворого:

— в амбулаторних умовах — 2 вимірювання глюкози крові на місяць, 24 вимірювання на рік;

— у стаціонарних умовах — 20 досліджень протягом терміну госпіталізації.

2.3. Витратні матеріали до біохімічних аналізаторів для визначення рівня глікованого гемоглобіну та рівня мікроальбумінурії з розрахунку на одного хворого — 4 вимірювання глікованого гемоглобіну на рік, 2 вимірювання мікроальбумінурії на рік.

2.4. Засоби самоконтролю для хворих на цукровий діабет із тяжкими ускладненнями діабету, обмеженими можливостями (ампутація нижніх кінцівок, значне погіршення та втрата зору) та інвалідів з дитинства, яким виповнилось 18 років, які не мають змоги регулярно контролювати рівень глюкози в умовах закладів охорони здоров’я, з розрахунку на одного хворого — 300 тест-смужок на рік, 100 ланцетів для проколу шкіри на рік.

2.5. Комплекти глюкометрів для вагітних, які вперше захворіли на цукровий діабет, з розрахунку на одну вагітну — один комплект (глюкометр у стандартній комплектації, 500 тест-смужок, 100 ланцетів для проколу шкіри).

II. Для дітей віком до 18 років:

1. Препарати інсуліну для лікування хворих на цукровий діабет:

— з розрахунку на одну дитину — в середньому 40 ОД на добу або 1 4600 ОД на рік;

— питома вага людського генно-інженерного інсуліну — до 70 %, аналогів інсуліну — до 30 %;

— картриджні форми інсуліну або інсуліну у шприц-ручках: 100 % для всіх дітей із розрахунку на одну дитину 10 упаковок картриджів на рік або 50 штук картриджів по 3 мл (100 ОД в 1 мл);

— у разі закупівлі картриджних форм інсуліну необхідною умовою є забезпечення дитини шприц-ручкою з розрахунку одна шприц-ручка та 300 голок на 6 упаковок картриджів або 30 штук картриджів по 3 мл (100 ОД в 1 мл).

2. Глюкагон для дітей для профілактики розвит­ку гіпоглікемій з розрахунку на одну дитину — одна упаковка засобу, що містить один флакон препарату глюкагону, на рік.

3. Вироби медичного призначення:

3.1. Витратні матеріали до індивідуальних глюкометрів із розрахунку на одну дитину — 500 тест-смужок на рік, 100 ланцетів для проколу шкіри.

3.2. Комплекти глюкометрів для дітей віком до 18 років, які вперше захворіли на цукровий діабет, з розрахунку на одну дитину — один комплект (глюкометр у стандартній комплектації, 500 тест-смужок, 100 ланцетів для проколу шкіри).

3.3. Витратні матеріали до біохімічних аналізаторів для визначення глікованого гемоглобіну, мікроальбумінурії із розрахунку на одну дитину — 4 вимірювання глікованого гемоглобіну на рік, 2 вимірювання мікроальбумінурії на рік.

 

Директор Департаменту розвитку медичної допомоги М.К. Хобзей

 Директор Департаменту материнства, дитинства  та санаторного забезпечення С.І. ОсташкоПовернутися до номеру